Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomůcky do 4. ročníku

30. 8. 2017

Pomůcky do 4. třídy (nové pomůcky jsou psány tučně)

  • přezůvky v sáčku

  • ručník s poutkem

  • smývatelná tabulka s fixem, hadřík na její mazání, trhací poznámkový blok linkovaný (na pomocné výpočty, náčtrtky, poznámky, atd. - stačí vel. A5)

  • ev. polštářek nebo podsedák na židli

Penál:  tužky č. 1, 2 - vždy 2 ks, tužka č. 3 na rýsování - nejlépe trojhranné, guma, pastelky, pero, ořezávátko, lepidlo v tyčince, malé pravítko, červená propiska.

Na geometrii :  30 cm pravítko – lépe klasické pevné (měří lépe, děti si je mohou nechávat u boxu), kružítko (vždy ořezané a použitelné – děti občas nosily v rozebraném stavu, s krátkou tuhou, apod.), trojúhelník s ryskou.

VV:  igelitová podložka na lavici, zástěra nebo staré větší tričko, vodové barvy, temperové barvy, voskové pastelky, suché pastely – křídy, tuš černá, pero na tuš, kelímek na vodu, plastová paleta, hadřík, lepidlo v tyčince (raději v penálu, aby bylo po ruce), lepidlo Herkules, nůžky, modelína, barevné papíry, 3 štětce kulaté, 3 štětce ploché (č. 8 a 10, 2 – nebo prostě po jednom velký, střední a malý jednou sada kulatá, jednou plochá), tvrdé desky na výkresy - vel. A3, černá fixa.

Je dobré vše zakoupit kvalitní, nejlépe od firmy KOH-I-NOOR.

Lze použít i pomůckyz loňska, pokud jsou v pořádku.

Vše bude uloženo v plastovém boxu a vše včetně boxu bude podepsané.

TV: tepláková souprava (tepláky, mikina), tričko, kraťasy, náhradní ponožky, sportovní obuv se světlou podrážkou (ne jarmily – budeme chodit i ven), malý míček, švihadlo (správná délka: pokud dítě sešlápne střed švihadla oběma nohama, okraje bez držátka mají dosahovat podpaží). Prosím zkontroluje.

Vše bude uloženo v sáčku, který se pověsí do šatny – opět vše včetně sáčku podepište.

Sešity, PS i učebnice, které používáme, budou obalené. Některé učebnice mají měkké desky, použijte na ně pevnější obaly nebo je vyztužte tvrdším papírem. Pokud jste tak ještě neučinili, učebnice vzadu podepište a napište šk. rok a stav učebnice. S obaly na sešity a pracovními sešity, které jste ještě nedostali, vyčkejte do doby, kdy je dítě přinese domů. Prosím, pořízení obalu zbytečně neodkládejte.